Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Günümüz dünyasında dişlerimiz, yüzümüzdeki en önemli estetik ayrıntılardan biridir ve sağlıklı, hoş bir gülüş kişisel anlamda pozitif bir etki ile yaşamımıza eşlik eder. Estetik diş uygulamaları; estetik gülüş tasarımları ile kişiye özel bir tasarım planlanarak gerçekleştirilen tedavilerdir.
Dişlerin şekli, rengi ve biçiminin yanında diş etleri de gülüş tasarımında çok önemlidir. Diş etleri seviyelerini uygun hale getirerek dişlerin renk, şekil ve pozisyonlar, zirkonyum seramik, lamina veneer seramik ve beyazlatma işlemleri ile yeniden düzenlenir. Eksik dişler implant veya köprü tedavileri ile planlanır. Dişler, dudaklar, diş etleri, genel gülüş ve yüz hatlarının uyumu ile yeni ve kişiye özel bir gülüş tasarlanır.

Estetik diş hekimliğindeki temel gaye, düzgün ve kişiye özel renkte, sağlıklı ve düzgün sıralanmış dişlerdir. Dişin estetiği yanında dişin fonksiyonu da çok önemlidir. Hastaların talepleri doğrultusunda daha iyi bir gülüş her zaman tasarlanabilir. Diş sağlığı açısından bir problem oluşturmadan, kişinin sosyal fobisinin önüne geçmek ve daha estetik ve güvenli bir gülüşle yaşamına devamını sağlamak, diş estetiğinin ve gülüş tasarımının amacıdır.