All On Four İmplantlar

All On Four İmplantlar

All-on-4 tedavi konseptinin ne olduğunu anlamak için öncelikle bir implantın ne olduğunu bilmek gerekir.

Bir diş implantı temelde, çene kemiğinize eksik bir dişin boşluğuna takılan küçük bir vidadır. İmplant ağıza yerleştirildikten ortalama üç ay sonra, diş hekiminiz bu vidaya diş takacaktır.

Şimdi, bu fikri dört ile çarpın ve bir All-On-4 diş implantı elde edin.

Her eksik diş için bir implant kullanmak yerine, üstte dört ya da altı adet veya altta dört adet olarak kullanabilirsiniz. Aynı gün içinde diş hekiminiz bu implantlara takma diş takabilir.

Aynı gün içinde fonksiyon, estetik, konuşma ve en önemlisi hasta özgüveni sağlayarak memnuniyeti artırır.

Diş hekimi  ağzınızı implantlar için hazırlayacaktır, bu da kalan dişlerinizi çıkarmayı gerektirir . Daha sonra hastalıklı veya enfekte olmuş dokuları tedavi ederek implanta uygun bir ortam hazırlayacak.

Sonra , implantasyon süreci başlayacak. Bu, titanyum vidaları çene kemiğinize yerleştirecekleri anlamına gelir. Büyük olasılıkla, iki implantı ağzınızın ön tarafına ve diğer iki implantı da ağzınızın arkasına doğru yerleştireceklerdir, böylece “vidalar” takma dişin kuvvetini eşit bir şekilde kaldırabilir.

İmplantlar yerleştirildikten sonra, cerrahi bölgeleri iyice temizleyecek. Sonra siz dinlenirken doktorunuz ve diş teknisyeni birlikte size aynı gün içinde takılacak dişleri hazırlayacak.